رازهای زندگی: آیا گیاهان جنسیت دارند؟


بازدید : 2609


دانش > دانش  - :
آیا گیاهان جنسیت دارند؟ بله گیاهان نیز نر و ماده دارند.

‌گل‌های خوشبوی گیاهان در واقع اندام‌های تولید‌مثل آنها هستند. پرچم‌های مملو از گرده بخش "نر" و تخمدان گل بخش "ماده" گیاه هستند.

اغلب گیاهان داری گل‌های دوجنسی هستند (که هر دو بخش نر و ماده را دارند)، اما در گیاهانی مانند کدو گل‌های نر و ماده جدا رشد می‌کنند- برخی گیاهان دیگر هم هر دو نوع گل دوجنسی و تک‌جنسی را دارند.

و آنچنانکه زیست‌شناسان تکاملی اخیرا کشف کرده‌اند گیاهانی دارای هر دو گل نر و دوجنسی باشند، دانه‌های بیشتری تولید می‌کنند.

چرا چنین پدیده‌ای رخ می‌دهد هنوز یک راز علمی است، اما شاید به علت اینکه رشد گل‌های نر انرژی کمتری از گیاه می‌گیرد انرژی بیشتری برای تولید دانه‌ها باقی می‌ماند.
اما تولید دانه‌ها چگونه رخ می‌‌دهد؟

در اینجا طبیعت با استفاده ار باد، حیوانات، یا آب برای انتقال گرده‌های چسبناک به کلاله مادگی لقاح را باعث می‌شود.

گرده‌هایی که روی کلاله قرار گرفته‌اند، به سمت پایین رشد می‌کنند و به آهستگی به درون تخمدان‌ها می‌خزند.

نهایتا این  گرده با  تخمک‌های درون تخمدان ترکیب می‌شود و دانه‌های گیاه متولد می‌شوند.(بله وقتی دارید یک سیب یا میوه دیگری را می‌خورید در واقع دارید شکل زاده‌نشده‌ای از حیات را می‌خورید!)

اما گل‌ها تنها راه تولید مثل در گیاهان نیستند.

در درختان جینگو گیاهان نر و ماده به طور کلی از هم جدا هستند. درختان نر گرده‌هایی تولید می‌کنند که به صورت اسپرم سرباز می‌کنند و اسپرم به سوی تخمک درون تخمدان مونث روی گیاه ماده شنا می‌کند.

بالاخره گیاهانی مانند عدس آبی به کلی از امور جنسی پرهیز می کنند. این گیاهان عجیب کلون‌ها (شبیه‌هایی) برگ‌مانند به وجود می‌آورند که از گیاه اصلی جدا می‌شود و به صورت گیاهی بزرگسال رشد می‌کند.


Live Science, 9 May, 2007کلمات کلیدی : رازهای - زندگی: - گیاهان - جنسیت - دارند؟ -
آشنای محبوب 2

با توجه به موضوعات مهمی که در DVD آشنای محبوب (راهنمای زناشویی و بهداشت جنسی ) بدان پرداخته شده است از جمله مقدمات آمیزش ، رفتار جنسی، بهداشت جنسی، بیماری‌های جنسی، داروهای محرک، ناتوانی‌های جنسی، و ... و همزمان با استقبال بی‌نظیری که همچنان ازاین DVD بعمل می‌آید DVD جدید تحت عنوان ناگفته‌های زناشویی برای استفاده خانواده‌های محترم عرضه می‌گردد.

همسرانی که بعد از مدتی که از رابطه زناشویی آنها می‌گذرد ممکن است کمی‌ها و کاستی‌هایی را در ارتباط جنسی خود با همسرشان را احساس کنند و از این بابت نگران باشند.  بسیاری از افراد به علت حجب و حیا از بیان مشکلات جنسی خودداری می‌کنند و این در حالیست که میزان شیوع اختلالات جنسی در بین خانواده‌ها قابل توجه است و به مداخلات آموزشی مناسب در این زمینه نیاز دارد.

 خـريد پستي+ خرید آنلاین >> قيمت فقـط : 7500 تـومان

  


ارسال نظر

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک : در سایت نمایش داده نمی شود
متن پیام :
کد امنیتی :
جهت تغییر کد امنیتی بر روی آن کلیک کنید
 
پربازدیدترین مطالب هفته
خبرنامه

جهت دریافت جدیدترین مطالب سایت ایمیل خود را وارد کنید :