جدیدترین مطالب بخش
پربازدیدترین مطالب بخش

جزئيات‌ پذيرش بدون‌ كنكور در مقطع ارشد


بازدید : 21763
جزئيات‌ پذيرش بدون‌ كنكور در مقطع ارشد

سازمان سنجش آموزش كشور جزئيات پذيرش بدون آزمون دانشجويان ممتاز و رتبه اول كارشناسي در مقطع كارشناسي ارشد سال تحصيلي 91 ــ 90 را اعلام كرد و داوطلبان ت


مهر: سازمان سنجش آموزش كشور جزئیات پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول كارشناسی در مقطع كارشناسی ارشد سال تحصیلی 91 ــ 90 را اعلام كرد و داوطلبان تا 8 شهریور برای انتخاب رشته مهلت دارند.

 كلیه دانش آموختگان دوره‌های كارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) مشمول آیین‌نامه شماره 3536/21 در 31 شهریور 86 كه دارای شرایط مندرج در اطلاعیه هستند باید براساس برنامه زمانی اعلام شده جهت ثبت نام و انتخاب رشته به سایت اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه و جهت تحویل فرم‌های مربوطه طبق برنامه اقدام كنند.

دانشجویانی كه دارای شرایط استفاده از آیین نامه باشند می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به انتخاب رشته اقدام كنند.

در كارشناسی ناپیوسته براساس بند چ آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجویان رتبه اول در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل كه ظرف مدت حداكثر چهار نیمسال دانش‌آموخته شوند و دارای میانگین كل حداقل 17 باشند، مشمول این آیین نامه هستند.

در كارشناسی پیوسته براساس بند ج آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجویان ممتاز كه حداكثر در مدت هشت نیمسال دانش‌آموخته شوند و به لحاظ میانگین كل جزء 10 درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی (مجموع دوره‌های روزانه و شبانه) خود باشند مشمول این آیین نامه می‌شوند.

فارغ التحصیلی و طرح موضوع در كمیته كارشناسی مسائل استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پس از تایید نهایی معاونت آموزشی وزارت متبوع، استفاده از تسهیلات مربوط برای داوطلب امكان‌پذیر است و تحویل تاییدیه مورد نظر جهت جایابی و معرفی به سازمان سنجش آموزش كشور الزامی است.

ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش از اول تا هشتم شهریور

ثبت نام و انتخاب رشته كنكور ارشد از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش از اول تا هشتم شهریورماه انجام می‌گیرد و تحویل معرفی نامه و سایر مدارك به صورت حضوری نیز در روزهای 9 تا 15 شهریور ماه در محل سازمان سنجش آموزش كشور انجام می‌گیرد.

دانشجویان واجد شرایط می‌توانند فرم ممتازی یا رتبه اولی مربوط به خود را با انتخاب یكی از گزینه‌های اعلام شده چاپ كنند و جهت تایید به دانشگاه فارغ التحصیلی خود مراجعه كنند.

تحویل معرفی نامه و سایر مدارك به صورت حضوری در روزهای 9 تا 15 شهریور

دانشگاهها موظف هستند فهرست اسامی و مشخصات دانشجویانی كه توسط خود دانشگاه به صورت مستقیم و مشروط پذیرش شده اند را مطابق فرم اعلام وضعیت حداكثر تا تاریخ 15 شهریور 90 جهت بررسی و تایید نهایی به سازمان سنجش آموزش كشور ارسال كنند. ضمناً در صورت عدم ارسال مدارك، سازمان سنجش آموزش كشور هیچ تعهدی نسبت به تایید دانشجویان پذیرفته شده نخواهد داشت.

آن دسته از داوطلبانی كه به غیر از آزمونهای سراسری از طریق هیات علمی، جشنواره خوارزمی و... وارد دانشگاه شده اند مجاز به ورود اطلاعات در سایت اینترنتی نیستند و می‌توانند با ارائه تصویر معرفی نامه مرتبط از تاریخ 9 تا 15 شهریور به صورت حضوری به سازمان سنجش آموزش كشور جهت تشكیل پرونده و تحویل مدارك مراجعه كنند.

آن دسته از داوطلبانی كه قادر به مراجعه حضوری به سازمان سنجش آموزش كشور نیستند باید مدارك خود را از طریق اداره پست به گونه‌ای ارسال كنند كه حداكثر تا تاریخ 15 شهریور به سازمان تحویل شود.

مراجعه به سازمان سنجش در روزهای 20 تا 25 شهریور ماه برای دریافت معرفی نامه

داوطلبان می‌توانند از تاریخ 20 تا 25 شهریور ماه جاری به سایت سازمان مراجعه و در صورت آماده بودن معرفی نامه خود، جهت دریافت آن به صورت حضوری به این سازمان مراجعه و جهت پذیرش و كلیه امور مربوطه به دانشگاه مراجعه كنند.

سازمان سنجش تاكید كرده است پس از انقضای مهلت مقرر برای ثبت نام هیچ گونه تقاضایی قابل پذیرش نیست و به داوطلبان اكیداً توصیه می‌شود كه در مهلت مقرر از طریق سایت سازمان مراجعه كنند. در صورت عدم تحویل اصل فرم مربوط به ممتازی یا رتبه اولی در تاریخ مذكور به سازمان سنجش آموزش كشور، موضوع به منزله انصراف داوطلب از انتخاب كدرشته محلهای انتخابی مربوط تلقی می‌شود.

شرایط افرادی كه دانشگاه در سال 89 با پذیرش آنها مخالفت كرده

آن دسته از داوطلبانی كه در سال 89 به دانشگاهها معرفی شده اند و دانشگاهها با پذیرش آنان مخالفت كرده اند در صورت ارائه نامه كتبی عدم پذیرش به این سازمان (از دانشگاه معرفی شده) می‌توانند جهت ثبت نام و انتخاب رشته اقدام كنند. اولویت پذیرش در دوره تحصیلی بالاتر در همان رشته تحصیلی دوره پایین‌تر باشد، اما چنانچه رشته مذكور در دوره بالاتر وجود نداشته باشد، دانشجو در رشته مرتبط معرفی خواهد شد.

اعلام شرایط معرفی دانشجویان شبانه، پیام نور، علمی كاربردی و غیرانتفاعی

براساس دستورالعمل اجرایی جایابی گروه دانشجویان ممتاز، دانشجویان ممتاز دوره‌های روزانه و شبانه به دوره‌های روزانه و در صورت تمایل در دوره‌های پایین تر، دانشجویان ممتاز دوره‌های پیام نور به دوره‌های پیام‌نور، دانشجویان ممتاز دوره‌های غیرانتفاعی به دوره‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی معرفی می‌شوند. در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر داوطلب و اعلام كتبی آن به سازمان سنجش آموزش كشور، پذیرش دانشجویان ممتاز در دانشگاه‌های دیگر اعم از دولتی و غیردولتی از نظر این سازمان بلامانع است.

دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی كاربردی صرفاً می‌توانند در موسسات غیردولتی ـ غیرانتفاعی و دانشگاه پیام‌نور از تسهیلات پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز آیین نامه مذكور استفاده كنند.

افراد مشمول ماده 2 آیین نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86 صرفاً می‌توانند در سال و دوره تحصیلی بلافاصله بعدی خود از تسهیلات مربوط بهره مند شوند.
 


آشنای محبوب 2

با توجه به موضوعات مهمی که در DVD آشنای محبوب (راهنمای زناشویی و بهداشت جنسی ) بدان پرداخته شده است از جمله مقدمات آمیزش ، رفتار جنسی، بهداشت جنسی، بیماری‌های جنسی، داروهای محرک، ناتوانی‌های جنسی، و ... و همزمان با استقبال بی‌نظیری که همچنان ازاین DVD بعمل می‌آید DVD جدید تحت عنوان ناگفته‌های زناشویی برای استفاده خانواده‌های محترم عرضه می‌گردد.

همسرانی که بعد از مدتی که از رابطه زناشویی آنها می‌گذرد ممکن است کمی‌ها و کاستی‌هایی را در ارتباط جنسی خود با همسرشان را احساس کنند و از این بابت نگران باشند.  بسیاری از افراد به علت حجب و حیا از بیان مشکلات جنسی خودداری می‌کنند و این در حالیست که میزان شیوع اختلالات جنسی در بین خانواده‌ها قابل توجه است و به مداخلات آموزشی مناسب در این زمینه نیاز دارد.

 خـريد پستي+ خرید آنلاین >> قيمت فقـط : 7500 تـومان

  


ارسال نظر

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک : در سایت نمایش داده نمی شود
متن پیام :
کد امنیتی :
جهت تغییر کد امنیتی بر روی آن کلیک کنید
 
پربازدیدترین مطالب هفته
خبرنامه

جهت دریافت جدیدترین مطالب سایت ایمیل خود را وارد کنید :