نكاتی برای سفیدی دندان‌ها


بازدید : 6942
نكاتی برای سفیدی دندان‌ها

دندان‌های بسیار سفیدی كه شما در دهان اغلب بازیگران معروف می‌بینید، نتیجه تلاش خودشان و دندانپزشكان و متخصصان ارتودنسی است


 دندان‌های بسیار سفیدی كه شما در دهان اغلب بازیگران معروف می‌بینید، نتیجه تلاش خودشان و دندانپزشكان و متخصصان ارتودنسی است.
رنگ دندان‌ها در اغلب موارد سایه‌های زرد، خاكستری یا حتی آبی در خود دارد. هر فردی همانند رنگ چشم یا مو، رنگ دندانی خاص دارد.

رنگ دندان به طور ارثی از پدر یا مادر به شما به ارث می‌رسد، ولی نگهداشتن و مراقبت از این دندان‌ها برای زردتر شدن یا سیاه‌تر شدن نتیجه نگاه و تلاش شماست.

این مواد در تغییر رنگ دندان‌هایتان تاثیر دارند: در افراد سیگاری تغییر رنگ دندان‌ها بیشتر اتفاق می‌افتد. چای، قهوه و انواع نوشابه‌ها می‌توانند باعث تغییر رنگ دندان‌ها شوند.

مصرف غذاهای قندی باعث افزایش تعداد میكروب‌ها و اسید حاصل از آنها می‌شود. با ترشح اسید و حل شدن مینا، رنگ زرد دندان فرصت زیادتری برای بروز پیدا می‌كند و به مرور زرد و زردتر می‌شود. با افزایش سن نیز رنگ دندان‌ها تغییر می‌كند، ولی اگر شما از عادت‌های بد دوری كنید اثر افزایش سن را می‌توانید تا حدی به تاخیر بیندازید.

از همه اینها كه بگذریم اگر بخواهیم دندان‌هایمان سفیدتر شوند چه باید بكنیم؟
سفید شدن دندان‌ها با روش‌های رایج توسط هر كسی و با هر روشی هم كه انجام شود یك راه دائمی‌ نیست. سفید كردن با روش‌های بلیچینگ نتیجه‌ای برای مدت زمان حداكثر یكساله دارد. با لامینیت دندان‌ها هر چند تغییر رنگ با كندی اتفاق می‌افتد، ولی خطر بروز مشكلات مرتبط با نیاز به تكرار این درمان‌ها همواره وجود دارد. برای كسانی كه روش‌های بلیچینگ را ترجیح می‌دهند این كار باید در دوره‌های 6 تا 12 ماهه تكرار شود. به غیر از هزینه كردن برای سفیدی دندان، شما از راه‌های زیر هم ممكن است سود ببرید:

سیگار نكشید، چای كمرنگ بنوشید و حداقل روزی یك‌بار دندان‌هایتان را مسواك بزنید. برای كمك به برداشته شدن تركیبات مختلف از روی دندان سعی كنید از خمیر دندان‌های متفاوت به طور متناوب استفاده كنید.

مثلا یك شب از خمیردندان ضدپوسیدگی، یك شب از خمیردندان سفیدكننده و یك شب از خمیردندان‌های طبیعی استفاده كنید. برای بررسی وضعیت بهداشتی و اثرات مفید و مخرب نحوه مسواك زدنتان با دندانپزشك مشورت كنید.

هرگاه ماده شیرینی می‌خورید حداقل با آب فراوان آن را شستشو دهید. سیب تازه و هویج هم علاوه بر سایر خواص خوبی كه دارند می‌توانند به عنوان مسواك طبیعی عمل كنند. سعی كنید مرتب از این گروه هم استفاده كنید.

اگر از نوشابه استفاده می‌كنید، نحوه استفاده از آن مهم است. نوشیدن این مواد با نی امكان تماس آنها با سطوح دندانی را بشدت كاهش می‌دهد، بنابراین از اثرات مخرب آن و تاثیر آن روی رنگ دندان تا حد زیادی كاسته می‌شود.
 
گردآوری : گروه سلامتآشنای محبوب 2

با توجه به موضوعات مهمی که در DVD آشنای محبوب (راهنمای زناشویی و بهداشت جنسی ) بدان پرداخته شده است از جمله مقدمات آمیزش ، رفتار جنسی، بهداشت جنسی، بیماری‌های جنسی، داروهای محرک، ناتوانی‌های جنسی، و ... و همزمان با استقبال بی‌نظیری که همچنان ازاین DVD بعمل می‌آید DVD جدید تحت عنوان ناگفته‌های زناشویی برای استفاده خانواده‌های محترم عرضه می‌گردد.

همسرانی که بعد از مدتی که از رابطه زناشویی آنها می‌گذرد ممکن است کمی‌ها و کاستی‌هایی را در ارتباط جنسی خود با همسرشان را احساس کنند و از این بابت نگران باشند.  بسیاری از افراد به علت حجب و حیا از بیان مشکلات جنسی خودداری می‌کنند و این در حالیست که میزان شیوع اختلالات جنسی در بین خانواده‌ها قابل توجه است و به مداخلات آموزشی مناسب در این زمینه نیاز دارد.

 خـريد پستي+ خرید آنلاین >> قيمت فقـط : 7500 تـومان

  


ارسال نظر

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک : در سایت نمایش داده نمی شود
متن پیام :
کد امنیتی :
جهت تغییر کد امنیتی بر روی آن کلیک کنید
 
پربازدیدترین مطالب هفته
خبرنامه

جهت دریافت جدیدترین مطالب سایت ایمیل خود را وارد کنید :