جدیدترین مطالب بخش
پربازدیدترین مطالب بخش

بروز یک اتفاق نادر در بوكس ايران


بازدید : 2703
بروز یک اتفاق نادر در بوكس ايران

مبارزه كردن يك بوكسور در دو تيم، برگزاری يك فصل در ليگ در مدت زمان دو سال و طولانی شدن ليگ و چندين و چند اتفاق ديگرایسنا: بوكس ایران كه در این سال‌ها همیشه شاهد اتفاق‌های نادری همچون جنجال و دعوا در لیگ و مسابقه‌های قهرمانی كشوری، مبارزه كردن یك بوكسور در دو تیم، برگزاری یك فصل در لیگ در مدت زمان دو سال و طولانی شدن لیگ و چندین و چند اتفاق دیگر بوده، این بار شاهد اتفاق نادر دیگری است كه یك بوكسور دوپینگی كه دو سال از حضور در تمامی مسابقه‌های داخلی و بین‌المللی محروم بود قهرمان وزن ۵۲ كیلوگرم ایران شد.

 در بیست و یكمین دوره مسابقه‌های بوكس قهرمانی كشور كه با حضور ۲۱۳ بوكسور در آبادان با قهرمانی تیم تهران به پایان رسید در وزن ۵۲ كیلوگرم مسعود ریگی از استان سیستان و بلوچستان قهرمان شد.

نكته‌ی جالب این قهرمانی این است كه مسعود ریگی سال گذشته در جریان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌جو به دلیل استفاده از مواد نیروزا دو سال از حضور در تمامی مسابقه‌های داخلی و بین‌المللی محروم شد اما در حالی كه اكنون حدود یك سالی از محرومیت این بوكسور، سپری شده او در مسابقه‌های قهرمانی كشور شركت كرد و قهرمان شد!

این بوكسور كه به نوعی در اوزان سبك ایران یك پدیده به حساب می‌آید، سه سال پیش در مسابقه‌های قهرمانی جوانان آسیا در تهران هم قهرمان شد كه آن قهرمانی هم حواشی زیادی برای فدراسیون ایجاد كرد.

در آن سال پس از مسابقه‌ها اثبات شد كه مسعود ریگی با شناسنامه تقلبی و جعل هویت و صغر سن در مسابقه‌های آسیایی شركت كرده و یك سال از حضور در تیم ملی محروم شد و مدالش گرفته شد.

به هر حال مسئولان فدراسیون بوكس برای آنكه این اشتباه را نپذیرند، ریگی را به تیم ملی دعوت نكردند اما باز هم برای دیگر بوكسورها كه با شكست مقابل ریگی از دور مسابقه‌های قهرمانی كشور حذف شدند، احقاق حق نخواهد شد.

دبیر فدراسیون بوكس با عذرخواهی از مردم و اهالی بوكس، دلیل اصلی این اشتباه را دكتر روان‌شناس و مسئول تغذیه تیم‌ ملی می‌داند.

همایون اردلان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار كرد: در بازی‌های آسیایی گوانگ‌جو بود كه مسعود ریگی دوپینگی و برای دو سال محروم شد. او به دلیل سرماخوردگی به پزشك عمومی مراجعه كرده بود كه به دلیل ناآگاهی پزشك از شرایط دوپینگ، دارویی را مصرف كرد كه دوپینگش اعلام شد.

وی در پاسخ به این سوال كه چرا مسعود ریگی در مسابقه‌های قهرمانی كشور مبارزه كرد، افزود: دكتر حاج رسولی مسئول تغذیه و دكتر روان‌شناس تیم ملی پیش از مسابقه‌ها گفت كه چون ریگی یك سال از محرومیتش را سپری كرده می‌تواند در مسابقه‌های داخلی شركت كند! ما هم كه به او اعتماد داشتیم اجازه مبارزه دادیم.

دبیر فدراسیون بوكس در پاسخ به این سوال كه مگر در چنین مواقعی نباید فدراسیون پزشكی ورزشی در نامه‌ای به صورت رسمی این مسئله را اطلاع دهد، گفت: معمولا این طور است كه هر ورزشكار دوپینگی باید دو سال از حضور در تمامی میادین محروم شود اما وقتی این مسئله را به دكتر حاج رسولی گفتم به من گفت نامه‌اش را بعدا ارسال خواهند كرد.

وی ادامه داد: توجه به استان محروم سیستان و بلوچستان، حفظ سرمایه‌های تیم ملی، توجه به مسائل روحی و روانی ملی‌پوشان و اینكه یك ملی‌پوش از دست نرود از جمله دلایل ما برای این بود كه اجازه دادیم مسعود ریگی در مسابقه‌های قهرمانی كشور مبارزه كند و نمی‌دانستیم كه این طور خواهد شد.

اردلان با تاكید بر اینكه مدال طلای مسعود ریگی از او گرفته خواهد شد گفت: فردا (سه‌شنبه) جلسه‌ای در فدراسیون برگزار می‌كنیم كه در آن جلسه تصمیم‌های نهایی گرفته خواهد شد اما قطعا مدال او را می‌گیریم و نفرات بعدی به ترتیب یك پله بالاتر می‌آیند.

وی به این سوال كه آیا با اقدام فدراسیون در كنار گذاشتن ریگی، حق بوكسورهایی كه به ریگی باخته‌اند پس گرفته خواهد شد؟ پاسخ داد: می‌دانم كه نمی‌توانیم حق همه بوكسورها را در این وزن ادا كنیم اما سعی می‌كنیم با نظر كمیته فنی آن‌هایی كه شرایط خوبی داشتند و با اختلاف كمی به ریگی باخته بودند را به اردوها دعوت كنیم تا حق آن‌ها ادا شود.

با اشاره به اینكه مسعود ریگی می‌تواند مدت باقی مانده محرومیتش را تمرین كند، گفت: از این پس در مورد او بیشتر دقت می‌كنم و سعی می‌كنم حقی پایمال نشود.

وی گفت: از اینكه این اشتباه رخ داده متاسفم و من به عنوان سرپرست برگزاری مسابقه‌ها باید بیشتر دقت می‌كردم. اما باز هم می‌گویم روان‌شناس و مسئول تغذیه تیم ملی كه فرد مورد اعتماد است و همیشه به حرف‌های او گوش می‌كردیم مسئول این اتفاق است. او به من گفت كه ریگی شرایط روحی خوبی ندارد و اگر اكنون به او كمك نكنیم شاید اتفاق بدی برایش بیفتد!آشنای محبوب 2

با توجه به موضوعات مهمی که در DVD آشنای محبوب (راهنمای زناشویی و بهداشت جنسی ) بدان پرداخته شده است از جمله مقدمات آمیزش ، رفتار جنسی، بهداشت جنسی، بیماری‌های جنسی، داروهای محرک، ناتوانی‌های جنسی، و ... و همزمان با استقبال بی‌نظیری که همچنان ازاین DVD بعمل می‌آید DVD جدید تحت عنوان ناگفته‌های زناشویی برای استفاده خانواده‌های محترم عرضه می‌گردد.

همسرانی که بعد از مدتی که از رابطه زناشویی آنها می‌گذرد ممکن است کمی‌ها و کاستی‌هایی را در ارتباط جنسی خود با همسرشان را احساس کنند و از این بابت نگران باشند.  بسیاری از افراد به علت حجب و حیا از بیان مشکلات جنسی خودداری می‌کنند و این در حالیست که میزان شیوع اختلالات جنسی در بین خانواده‌ها قابل توجه است و به مداخلات آموزشی مناسب در این زمینه نیاز دارد.

 خـريد پستي+ خرید آنلاین >> قيمت فقـط : 7500 تـومان

  


ارسال نظر

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک : در سایت نمایش داده نمی شود
متن پیام :
کد امنیتی :
جهت تغییر کد امنیتی بر روی آن کلیک کنید
 
پربازدیدترین مطالب هفته
خبرنامه

جهت دریافت جدیدترین مطالب سایت ایمیل خود را وارد کنید :